Boende


Campingstugor

Stugorna ligger vid vattnet, med utsikt över båthamnen och altanen har tak och utemöbler.

De med 4 bäddar innehåller våningssängar, matplats, garderob, avskärmat handfat, rinnande kallt vatten, kylskåp, diskbänk, bänkspis, kaffebryggare, porslin, bestick och kokkärl.

De med 6 bäddar har två rum. Det finns bäddsoffa och matplats i ena rummet och två våningssängar i det andra. De har inget handfat, men för övrigt är de som 4-bäddsstugorna.
Täcken och kuddar finns, lakan och handdukar medtages.

De ligger i anslutning till eget servicehus, med duschar och toaletter.


Storstugan

Hus med 5 rum, matsal, litet kök, 2 duschar och 2 toaletter. Det finns en stor altan runt huset med utemöbler och grillmöjligheter. Där kan man sitta och beskåda hamnen och få både morgon och kvällssol.

Rummen är små och innehåller en bäddsoffa, en våningssäng och ett sängbord. Priset är per rum, 3 personer är lagom, men fler kan få plats. Täcken och kuddar finns, lakan och handdukar medtages.

Köket är fullt utrustat med porslin och kokkärl. Det finns även mikro, spis med ugn, kyl, frys och diskmaskin.

Hela huset går att hyra för fest eller kurs och är öppet, för grupper, hela året.


 



Priser


Boka


Adress:
Vindöns Camping & Marina
Vindön 237
473 91 Henån

Telefon:
+46 (0) 304 391 48

Fax:
+46 (0) 304 397 43

E-mail: info@vindonscamping.se